Кафедра політичної психології та міжнародних відносин розпочала свою роботу 1 вересня 2016 р. Водночас її історія сягає майже десятиріччя. Так, 2 жовтня 2007 р. з метою поглибленої підготовки студентів спеціалізації «Соціально-правовий захист населення» в Інституті соціальної роботи та управління було створено кафедру соціально-правового захисту населення. А 1 грудня 2011р. з метою забезпечення підготовки фахівців з політичної психології в Інституті соціології, психології та управління утворилася кафедра політико-психологічних проблем суспільного розвитку. Таким чином, у 2016 році відбулося об`єднання двох зазначених підрозділів, і до складу нової кафедри увійшли фахівці у галузі політичної психології та соціально-правового захисту населення.
У березні 2017 року кафедра увійшла в структуру новоствореного Факультету психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
З грудня 2022 року, після реорганізації університету, кафедра функціонує як структурний підрозділ Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Кафедра політичної психології та міжнародних відносин поєднала в собі фахівців в галузях психології (соціальної та політичної психології) та міжнародних відносин. Сьогодні на кафедрі політичної психології та міжнародних відносин працює 5 докторів наук, 12 кандидатів наук (докторів філософії).
На кафедрі систематично проводиться робота з підвищення фахового рівня викладацького складу. Науково-педагогічні працівники кафедри періодично проходять стажування та підвищення кваліфікації в різних вітчизняних та закордонних установах, вивчають передовий досвід своїх колег з інших ЗВО, що дає змогу втілювати новітні освітні методи та прийоми в процесі фахової підготовки здобувачів вищої освіти. Окрім того, викладачі кафедри є спеціалістами-практиками, визнаними вітчизняними та міжнародними професійними спільнотами. Професійний рівень викладачі підвищують, беручи участь в освітніх проєктах всесвітньо відомих психотерапевтичних та навчальних центрів
Науково-педагогічні працівники кафедри керують секціями науково-практичних конференцій, виступають з доповідями на міжнародних, всеукраїнських, міжвузівських та вузівських науково-практичних конференціях, семінарах, симпозіумах, круглих столах; видають результати власних наукових доробок у періодичних наукових виданнях, що включені до переліку фахових видань України, до наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection.
Результати наукової діяльності викладачів активно впроваджуються в освітній процес через керівництво написанням курсових, бакалаврських та магістерських робіт здобувачів вищої освіти; викладачі кафедри керують проблемними науковими групами студентів, здійснюють підготовку здобувачів вищої освіти до участі в олімпіадах, до виступів з доповідями та науковими розвідками на наукових студентських конференціях, підготовку до друку статей у фахових виданнях та тез доповідей у наукових збірниках.
Сьогодні світ зіткнувся з багатьма соціально-політичними та міжнародними викликами, які вимагають нових підходів та рішень. Тому потреба у створенні кафедри політичної психології та міжнародних відносин продиктована сучасною необхідністю підготовки психологів для соціальної та політичної сфери та спеціалістів в сфері міжнародних відносин.
Перспективи розвитку кафедри пов'язані із поглибленням вивчення політико-психологічної складової суспільних відносин, дослідженням ціннісних орієнтирів вітчизняного та світового політичного розвитку, підготовкою фахівців в сфері коучингової діяльності.