Студенти-міжнародники факультету психології долучились до заходу, впродовж якого була презентована книга "Культурна дипломатія"

1619598041.jpgСтуденти-міжнародники факультету психології долучились до заходу, впродовж якого була презентована книга "Культурна дипломатія"!

26 квітня 2021 року в приміщенні дирекції «Медіацентр» через онлайн-платформу «Zoom» із прямою трансляцією на офіційному ютуб-каналі «GDIP Media Center» було презентовано навчальний посібник «Культурна дипломатія» за загальною редакцією Ірини Матяш (Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин) і Віктора Матвієнка (Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка). Книгу видано коштом Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні. Редакційно-дизайнерське опрацювання та переклади матеріалів для паралельного англомовного видання виконали співробітники Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв. У презентованому посібнику докладно висвітлено поняття культурної дипломатії як інструмента м’якої сили, її мету, засоби, основні теоретичні та практичні аспекти, зокрема в історичному контексті, роботу інститутів культурної дипломатії сучасної України, діяльність за цим напрямом українських дипломатичних установ за кордоном.

Модерували захід голова правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, докторка історичних наук, професорка, провідна наукова співробітниця відділу історії міжнародних відносин та зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України Ірина Матяш та доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин та міжнародного права Київського університету імені Бориса Грінченка Ігор Жалоба.

Відкрили онлайн-презентацію вітальними словами директорка Департаменту комунікацій та публічної дипломатії МЗС України Алла Польова й директор Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні Беньямін Боббе.

«Культурна дипломатія як напрям зовнішньої політики дає змогу популяризувати національні здобутки та досвід у сфері культури й ділитися ними з громадянами інших країн, досягаючи кращого порозуміння, а головне – довіри. Робота в цій царині неможлива без тісної співпраці наших закордонних дипломатичних установ з Українським інститутом, а також із Міністерством культури та інформаційної політики України, Українським культурним фондом, державними агентствами України з питань кіно, мистецтв та мистецької освіти, Українським інститутом книги та закордонним українством. Я абсолютно переконана, що присвячений культурній дипломатії посібник відіграє одну з найважливіших ролей у формуванні розуміння цього явища поміж студентів, що надалі сприятиме популяризуванню позитивного іміджу нашої держави за кордоном», – зазначила Алла Польова.

Беньямін Боббе подякував колективу авторів і всім причетним до появи навчального посібника: «Культура – це засіб, через який ми можемо розуміти одне одного; вона ж здатна дарувати естетичну насолоду. Щоб збагнути чужу культуру, часто необхідно усвідомити важливі історичні передумови її формування. Імовірно, альянси майбутнього створюватимуть не лише на економічних, а й на культурних засадах. Саме тому це видання таке важливе. Ми у Фонді Ганса Зайделя дуже раді, що цей посібник побачив світ, і дуже вдячні авторам, які зробили внесок у створення цього видання. Думаю, ми й надалі співпрацюватимемо в цій важливій сфері й разом досягнемо нових висот».

Після вітальних промов слово було надано авторам публікацій посібника, які звернули увагу аудиторії на визначальні аспекти культурної дипломатії, а також висловили цікаві судження щодо способів її провадження. У межах дискусійної платформи експерти представили свої погляди на подальший розвиток культурної дипломатії як інструмента м’якої сили та перспективи її застосування на міжнародній ниві.

У презентації взяли участь представники українського МЗС, дипломатичних установ, міжнародних організацій, експерти з України, Польщі, Грузії та Республіки Молдова, студенти й викладачі Інституту міжнародних відносин та історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Острозька академія», Чорноморського національного університету, Київського університету імені Бориса Грінченка, факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Закарпатського державного університету, факультету міжнародних відносин, політичних та адміністративних наук Державного університету Молдови та факультету міжнародних відносин Міжнародного незалежного університету Молдови, факультету міжнародних відносин Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі, Сухумського державного університету імені Шота Руставелі (м. Батумі), відділення слов’янської філології (українська філологія) Софійського університету ім. св. Климента Охридського та Білоруського державного університету (м. Мінськ).

Джерело: 
https://www.gdip.com.ua/pages/view/prezentatcya_navchalnogo_posbnika_kulturna_diplomatya_v_medatcentr_gdp