Breadcrumbs

Ви тут:  Головна Події Психологічна наука і практика: сучасні виклики та допомога особистості у кризових умовах

Психологічна наука і практика: сучасні виклики та допомога особистості у кризових умовах

10 квітня в рамках Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Психологічна наука і практика: сучасні виклики та допомога особистості у кризових умовах» надзвичайно насичено пройшли тематичні секційні засідання. 

Вони були присвячені питанням: інноваційних тенденцій та перспектив теоретичних досліджень у психології; чинникам підтримки психологічного здоров’я та збереження психологічного благополуччя особистості в сучасних умовах; психологічному супроводу вирішення міжособистісних конфліктів; методів та стратегій психологічного консультування в кризових ситуаціях, в тому числі й надання психологічної допомоги учасникам бойових дій, ветеранам та постраждалим внаслідок військової агресії рф, а також окремим аспектам діагностики, терапії та профілактика психосоматичних розладів.

Знімок_екрана_2025-04-14_о_11.00.43.png

 

В руслі роботи секції 2 особливий інтерес викликала доповідь доктора філософії Тетяни Пономаренко на тему «Психологічні наслідки війни: тривожність, стрес, ПТСР» та проф. Ірини Ковчиної на «Підготовка майбутніх психологів під час воєнного стану». Проф. Галина Мозгова та проф. Тетяна Андрущенко звернули увагу на феномени життєстійкості та оптимізму як ключові складові психічної стабільності в сучасних реаліях.

 

Знімок_екрана_2025-04-14_о_11.02.19.png

 

Оскільки умови воєнного часу загострюють нетерпимість особистості, то на секціях 3 та 5 учасники торкнулися передусім питань підготовки майбутніх психологів до врегулювання конфліктів (проф. Любов Долинська, доц. Людмила Матяш-Заяц, доц. Олена Крюкова) та ролі в цьому процесі психічної активності особистості (проф. Таїса Лисянська). Здобувачі освіти, зокрема Оксана Герасимчук, звернула увагу на вплив фрустрації на вибір особистістю агресивних стратегій реагування.

 

Знімок_екрана_2025-04-14_о_11.03.05.png

 

На засіданнях секцій 1 та 7 обговорювався вплив саногенного мислення на активізацію ресурсів особистості. Зокрема, доктор філософії Христина Цьомик (УДУ імені Михайла Драгоманова) підкреслила як позитивне мислення допомагає людині краще адаптуватися до життєвих викликів, мобілізувати внутрішні сили та зберігати психоемоційне здоров’я. Активну дискусію зумовила доповідь здобувачки третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Ващук Тетяни (ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського») на тему мовних бар’єрів та їх впливу на емоційний фон людини. Було наголошено, що труднощі у спілкуванні не лише знижують ефективність комунікації, а й можуть спричинити почуття самотності, тривоги та напруження.

 

Знімок_екрана_2025-04-14_о_11.03.58.png

 

Учасники секцій 4 та 6 розглянули питання психологічного благополуччя особистості та попередження психосоматичних розладів як наслідку впливу невизначеності сьогодення. Надзвичайно цікавою виявилася доповідь проф. Ольги Климишин (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника), яка стосувалася можливостей духовної психотерапії в сучасних кризових умовах. А доц. Інна Комарова (Мелітопольський державний педагогічний університет) розкрила можливості писанкарства саме як арт-терапевтичної техніки у відновленні психоемоційного стану постраждалих від воєнних конфліктів.

Знімок_екрана_2025-04-14_о_11.04.37.png

 

Знімок_екрана_2025-04-14_о_11.04.56.png

 

Доповіді молодих науковців Олени Носової та Євгена Савельєва (УДУ імені Михайла Драгоманова) актуалізували питання роботи з молоддю, зокрема, яка має травматичний досвід або ж виявляє психологічний інфантилізм.

Знімок_екрана_2025-04-14_о_11.05.28.png

 

Загалом наукові дискусії виявилися досить плідними. Матеріали доповідей планується оформити у збірник наукових праць.